Як працює змазка ланцюга бензопили.

 Як працює змазка ланцюга бензопили.

Чому потрібно змащувати ланцюг та шину бензопили? Які вимоги до мастила?

Змазка ланцюЗмазка ланцюга бензопилига бензопили

Змазка ланцюга бензопили

В комплекті з кожною бензопилою йде інструкція по експлуатації. В ній вказується те, що у всіх випадках при користування ланцюговою пилою потрібно заливати в окремий бачок масло для ланцюга та шини з високим адгезійним ефектом.
Адгезія – це показник, що характеризує ступінь зчеплення змазуючої оливи з поверхнею шини і ланцюга (тобто мастило сильно тримається поверхні ланцюга та шини бензопили).
Мастило з агдезійним ефектом потрібно для роботи ланцюга бензопили з таких причин:
  • В процесі роботи мотопили ланцюг переміщується з великою швидкістю. Якщо використовувати масло з низьким показником адгезії, то під час роботи воно буде розкидатися по інерції (дія відцентрової сили). Перевірити це можна самостійно, для чого достатньо додати звичайне моторне мастило на поверхню ланцюга і додати газу. Ви побачите що його викидатиме з цепки.
  • Масло має володіти високим змащувальними властивосями. При великій швидкості переміщення ланцюга поврехнею шини вона може сильно нагріватися, за рахунок чого метал, з якого вона виготовлена стає м’якшим і менш зносостійким.
  • Ланцюг бензопили складається з багатьох ланок, з’єднаних між собою. На них в процесі роботи теж діють великі сили тертя та ковзання, від чого цепка нарівається сильно і може розтягуватись і швидше виходити з ладу. Також без змазки ланцюг буде швидко покриватись іржею.
Змазка ланцюга бензопили маслом

Змазка ланцюга бензопили маслом

Признаки недостаньої змазки ланцюга бензопили.

Ознакою того, що в зону різки потрапляє недостатня кількість мастила (або неякісне мастило, або взагалі не потрапляє масло для ланцюга) є сильне нагрівання ланцюга і поява диму та неприємного запаху під час різки деревини. Від значного перегрівання метал розширюється, внаслідок чого може відбутися защемлення цепки в пазу шини.
Категорично заборонено працювати бензопилою без залитого масла для ланцюга. При кожній заправці ланцюгової пили паливною сумішшю, обов’язково проводиться заливка до повного масла для цепки!
Пропонуємо купити в нашому інтернет-магазині масло для ланцюга та пазу шини відмого виробника бензоінструменту Oleo-Mac. Мастило Oleo-Maс Polar Lube має високу в’язкість і велику змащувальну здатність. Його формула забезпечує відмінну густину і текучість при низьких температурах, високу зносостійкість і стійкість до корозії. Також це мастило значно подовжує термін служби вашої бензопили (насоса для масла), шини та ланцюга.
|Ланцюг для бензопили|        |Шина на бензопилу|           |Запчастини Oleo-Mac|
0 відповіді

Залишити коментар

Залишити відповідь