Як вибрати мотокосу? На що слід звернути увагу перед покупкою?

Мотокоси. Як вибрати мотокосу? На що слід звернути увагу перед покупкою?

Мотокоси Oleo-Mac

Мотокоси Oleo-Mac

Перед тим ніж відповісти Вам “Як вибрати мотокосу” трохи зупинимось на причинах виникнення цього запитання.

Кожного року з приходом тепла багато власників присадибних ділянок, дач та городів стикаються з потребою регулярно косити траву. Адже росте вона дуже швидко, особливо весною та після рясних дощів.  Ручними косами цього вже ніхто не хоче робити, та й не дуже зручно ними працювати.  Ми живемо в епоху технологій та автоматизованого ручного інструменту. В наш час кожен хоче мати у себе на господарстві мотокосу, або як її ще називають тример. Адже цей інструмент значно полегшує нам життя, є простим в експлуатації та логляді за ним. Сам процес косіння стає легким і не потребує великої витрати сил та особливих навиків. Фактично користуватись мотокосою можуть навіть жінки та підлітки.

Як  вибрати мотокосу, адже це не так легко як здається! На ринку маса виробників, починаючи від дешевих китайських кіс, закінчуючи брендовими іменитими європейськими виробниками. Ціновий діапазон коливається від 80$ до 800$ доларів США. Недосвідченому в цій сфері користувача легко розгубитись в цьому різноманітті. А відповідно є можливість купити мотокосу, яка не відповідає Вашим потребам або ж яка неякісна і доставить Вам масу клопотів в процесі її використання.

Я спробую Вам подати максимально легко та доступно інформацію про те як обрати мотокосу. І що слід врахувати при її виборі, щоб ви дійсно в результаті отримали надійного помічника у господарстві, а не чергову головну біль. Як вибрати мотокосу за виробником?

Отже поділ за виробниками виглядає так:

  1. Китайські мотокоси , які продаються під різними марками, хоча візуально інколи як дві каплі води схожі. Зазвичай це моделі в ціновому діапазоні 80- 150 дол. США. НЕ РЕКОМЕНДУЮ зупиняти свій вибір на такому інструменті. Працює він недовго, 2-3 роки то за щастя, якщо послужить. Є проблеми із запчастинами, не витримується гарантія. Ці коси важкі, незручні у використанні, мають об’ємні двигуни з високи розходом палива. Легко перегріваються, важко заводяться. Постійні поломки будуть вас просто переслідувати. Проте інколи і серед китайських виробників можна знайти напогані моделі. Тим більше в українських реаліях життя, далеко не кожен користувач може собі позволити фірмовий інструмент.
  2. Мотокоси відомих світових брендів. Сюди можна віднести такі торгові марки як Oleo-Mac, Efco, Stihl, Husqvarna, Hitachi. Купляючи інструмент цих виробників Ви можете однозначно розраховувати  і на сервісну підтримку та офіційні гарантії, наявність запчастин та розхідних матеріалів, а саме головне надійність , простоту в роботі та тривалий термін експулатації.

Мотокоси в залежності від типу двигуна мотокоси поділяються на наступні види:

електричні коси
бензинові коси ( з двигуном внутрішнього згоряння)
акумуляторні коси

Отже тепер коротко пройдемося по кожній з цих груп.

Електричні коси або електротримери.

Приводяться в дію за допомогою електричного двигуна потужністю від 600 Вт до 1000 Вт, в залежності від моделі. Вони підійдуть тим хто має невелику присадибну ділянку, загальною площею до 7-10 соток і має постійне джерело живлення 220 В. Електричну мотокосу потрібно використовувати в комплекті з продовжувачем, довжина якого фактично і буде визначити відстань від джерела струму, на якій ви зможете працювати даним агрегатом. Цим інструментом слід працювати лише в суху погоду, так як є ризик бути враженим електричним струмом. Електричні коси відносяться до побутового сегменту інструменту, бо можуть перегріватись від інтенсивного користування. Також у комплекті з ними не можна використовувати металевий трьохсегментний ніж чи металевий диск із зубами, так як сама конструкція коси та мотор не розрахований на такі навантаження. Використання таких аксесуарів може послужить причною поломки! Ручка не регулюється по висоті.

Бензинові коси або бензотримери.

Працюють за допомогою двигуна внутрішнього згоряння. Зазвичай це двохтактні двигуни, але й бувають моделі з чотирьохтаткними моторами. (про переваги одних та інших згодом напишу в окремій статті). Цей вид мотокіс є найбільш популярним серед користувачів, так як має дуже великий вибір моделей по потужності, ціні та призначенню. Значною перевагою бензотримерів є те, що вони мобільні і не залежать від джерела живлення. А тривалість їх роботи обмежується кількістю палива в баці, яке завжди можна дозаправити. Ці коси характеризуються великою продуктивністю, високим крутним моментом та інтесивністю роботи. Також коси цього типу мають можливість регулювати ручку (руль) та ремені під зріст оператора. В стандарті вони всі комплектуються косильною головкою з нейлоновою жилкою (волосінню) та трьохсегментним металевим ножем. Також як опцію можна замовити металевий диск із зубами для зрізання кущів та дрібних дерев.  Отже як вибрати мотокосу з бензиновим двигуном?

В залежності від використання бензонові мотокоси можна поділити на такі підвиди:   

  • побутові мотокоси – використовуються повсякдневно в домашніх господарствах для зрізання трави та бур’янів на ділянках до 25 соток. Зазвичай їх потужність не перевищує 2 кінських сил. Вони бувають як в бюджетніших виконаннях ( Sparta 25 TR, Sparta 25 – лідер продажів) так і в преміум виконанні ( BC 24 T )
  • напівпрофесійні мотокоси – застосовуються садівниками, а також невеличкими фермерськими господарствами та приватними користувачами для заготівлі сіна та косіння ділянок площею до 50 соток. Відрізняються більш потужними та виносливими двигунами, ніж попередня категорія та дещо габаритніші. Сюди можна віднести так моделі Oleo-Mac:   Sparta 38, Sparta 44, BC 360 4T
  • професійні мотокоси – переважно застосовуються в промислових масштабах комунальними підприємствами, садівниками, лісництвами, фермерськими господарствами.  Основна мета їх використання – облагородження великих ділянок громадських територій, парків, скверів, дорожніх узбічь, заготівля великих об’ємів сіна. В сезон більшу частину світлового дня ці мотокоси знаходяться в роботі. Обладнанні в базі професійними регульованими ремнями з підкладками. Ряд цих моделей в мотокосах Oleo-Mac представлений:  753 T755 Master, BC 430 C,  BC 430 TL

Акумуляторні коси

-Джерелом їх живлення є акумуляторна батерея. Це досить новий вид кіс для нашого ринку, який поступив у продажі в останні роки. Проте вже має свої прихильників. Оскільки цей сегмент вигідно виділяє ряд таких переваг: мобільність, простота в експлуатації (достатньо лише зарядити батарею і натиснути кнопку для початку роботи), безпека ( не потребує бензину, який є легкозаймиcтою речовиною), екологічність та низький рівень шуму.

Думаю ця стаття була корисною для Вас і Ви так отримали відповідь на питання багатьох господарів  “як вибрати мотокосу?”

Отже, перед тим як купити мотокосу, обов’язково проаналізуйте добре, для яких цілей вона Вам? Яка буде інтесивність її використання? Де Ви будете нею косити і яку траву? Хто буде працювати з косою? Яку площу і як часто прийдеться косити? Який у Вас бюджет на купівлю.?

Зваживши усі ці фактори, і опираючись на інформацію цій статті, Вам не складно буде обрати саме ту модель, яка відповідає Вашим потребам.

|Бензинові коси Oleo-Mac|            |Електричні коси Oleo-Mac|

0 відповіді

Залишити коментар

Залишити відповідь